Straipsniai

Pagalbos ieškojimas rodo žmogaus vidinę stiprybę bei drąsą pažvelgti į save ir keisti savo gyvenimą.

Neretai ieškoti psichologo pagalbos nedrįstame arba manome, kad emocinius sunkumus ar psichologines problemas galime išsispręsti patys. Taip kasdienio gyvenimo “palydovais” tampa stresas, įtampa, nerimas, nuovargis, nemiga, nuotaikos sutrikimai, pablogėję tarpusavio santykiai, valgymo sutrikimai ir kt.

Tai įtakoja mūsų pačių, šeimos, bei artimųjų gerovę, pilnatvę, pasitenkinimą ir gyvenimo kokybę.

 

KADA ŽMONĖMS YRA VERTINGA INDIVIDUALI PSICHOLOGO KONSULTACIJA IR EMOCINĖ PSICHOLOGO PAGALBA?

 

Emociniai sunkumai:

Depresija, nuotaikos ir nerimo sutrikimai, stresas, nuovargis, išsiblaškymas. Savivertės problemos (tikėtina, kartu ir produktyvumo). Kamuojantys kaltės jausmas, pyktis, baimė, gėda, perdėti pareigos jausmai, nuoskaudos, panikos priepuoliai. Emocinis jautrumas, dirglumas, emocinis nestabilumas, emocinio atsparumo ir savikontrolės nebuvimas.
Vienatvės jausmas, silpnumas, jėgų trūkumas, energijos ir gyvybingumo trūkumas. Valgymo sutrikimai, antsvoris, nepakankamas svoris. Agresija ir autoagresija. Netektis, sielvartas, praradimai. Tarpusavio santykiai: skyrybos, emocinė priklausomybė santykiuose, pavydas, išdavystė, seksualinės problemos ir kitos problemos partnerystėje. Vaikų ir tėvų tarpusavio santykiai. Psichologiniai sunkumai darbe. Socialinė fobija, kalbėjimo ar auditorijos baimė.
Jautrumas (apie 20% visų žmonių turi fiziologiškai jautrią nervų sistemą);

 

Psichosomatiniai sutrikimai:

aukštas / žemas spaudimas (kai nėra ligos diagnozės), odos bėrimai, frigidiškumas, nemiga, migrena ir kt.

 

Priklausomybės:

alkoholis, narkotikai, nikotinas, žaidimai, maistas ir kt.